Nasza misja

Interesuje nas wszystko, co może sprawić, że świat, w którym żyjemy będzie lepszy. Będzie domem nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt i roślin. Domem, o który my ludzie powinniśmy dbać, jak o największy skarb.

Będziemy poruszali zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej ekologii, etyki, weganizmu, zero waste, permakultury i wiele innych. Nie zamierzamy ograniczać się do jednego nurtu, czy „etykietki”. Chcemy działać kreatywnie, propagować i promować wszystko, co może pomóc w tym, aby powietrze, którym oddychamy było czystsze. Aby ludzie, nie wykorzystywali innych, w imię swoich egoistycznych pobudek. Aby wokół nas było więcej zieleni i czystej wody. Aby nikt nie musiał głodować, skoro żywności na ziemii jest wystarczająco dla wszystkich. Abyśmy umieli dzielić się tym, co mamy, zamiast bez opamiętania kupować nowe. Aby było więcej szczęścia i radości dla wszystkich.

Zamierzamy pisać zarówno o wielkich ideach, jak i drobnych, praktycznych rozwiązaniach, które niczym kropla drążąca skałę, z czasem, przy odpowiedniej skali, z pewnością przyniosą pozytywne efekty. Nie ograniczamy się tylko do przestrzeni wirtualnej, zamierzamy działać też w realnym życiu. Nasz projekt nie ma zewnętrznego finansowania, robimy go w miarę naszych skromnych możliwości. Czy będzie skuteczny? Czas pokaże. Z czasem forma z pewności wyewoluuje w kierunku, którego dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć. I dobrze, bo życie to ciągła zmiana.

Zapraszamy do współpracy – w jakiejkolwiek formie chcecie i możecie z nami działać. 🙂